Pages Menu


Categories Menu
Zalety i wady analizy technicznej

Zalety i wady analizy technicznej

miedź na giełdzie,spadek notowań miedzi,wzrost notowań miedzi nowy rodzaj fundusz inwestycyjny zamknięty (fiz) funduszu inwestycyjnego zamkniętego

Powyżej ogólnie nakreśliliśmy, o co chodzi w analizie fundamentalnej, która jest cennym narzędziem w ręku wytrawnych inwestorów na rynku forex. Można jednak korzystać z innych możliwości oceny, do których należy analiza techniczna. Jej dużym plusem jest mniejsze zapotrzebowanie na dane niż ma to miejsce w przypadku metody omawianej poprzednio. Wystarczy uzyskać dostęp do ceny oraz wolumenu i na tej podstawie kreślić wykres spodziewanych tendencji. Po uwzględnieniu wskaźników matematycznych można wygenerować przejrzysty graficzny schemat, aktualizowany na bieżąco. Oczywiście należy go jeszcze trafnie zinterpretować, aby podjąć uzasadnioną decyzję.

Najważniejsze założenia współcześnie stosowanej analizy technicznej sformułował Charles Dow, legendarny redaktor prestiżowego dziennika The Wall Street Journal. Wskazał on trzy tezy, które w jego opinii decydują o racjonalności tej metody. Po pierwsze, cena w dużej mierze odbija wszystkie siły rynkowe. Po drugie, cena funkcjonuje w ramach trendów, które można przełożyć na perspektywy zysku. Po trzecie – kształt zmian cenowych powtarza się na przestrzeni czasu.

Minusem analizy technicznej, na który wskazuje wielu ekspertów, jest zwiększenie ryzyka nadania rynkowi tendencji oczekiwanej przez większość inwestorów. Wyciągając jednakowe wnioski z tych samych danych, gracze mogą swoimi posunięciami wymóc na rynku z góry obrany kurs.

w tym roku RPP obniżyła wskaźnik inflacji aegon notowania funduszy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *